• Durva jelenetek az új jeruzsálemi villamoson
A nemrégiben felavatott jeruzsálemi villamoson szóváltás, majd verekedés tört ki kedden, a délutáni órákban zsidó és arab lányok között.
A kölcsönös püfölés hevében az egyik zsidó lány támadás kivédésére szolgáló könnygáz-flakont vett elő és azt az arab csoport felé fújta.
A villamoson hamarosan minden utas könnyezni és tüsszögni kezdett. A vezető két állomás között, a nyílt pályán volt kénytelen megállítani a szerelvényt, hogy az utasok gyorsan kiszállhassanak.
A zsidó-arab konfliktus nem először jelenik meg a jeruzsálemi villamoson: néhány héttel ezelőtt az arab lakosságú Suáfát negyedben dobtak egy követ a villamosra, amelynek egy ablaka betörött.
A hosszú villamosvonal a fővárosnak mind a zsidó- mind az arab negyedein áthalad. A villamosszerelvények és a megállók digitális kijelzőin a tájékoztatás felváltva jelenik meg héberül, arabul és angolul.
• Keddre virradó éjfél után két Katyusa-rakétát lőttek ki Libanonból izraeli területre. A lövedékek Naharia tengerparti várostól nem messze értek földet. A két rakéta közül csak az egyik robbant fel.
A libanoni hadsereg két rögtönzött kilövő állást talált a libanoni-izraeli határtól északra.
A Hezbollah közölte, hogy nem az ő emberei lőtték ki a rakétákat. Az „Abdallah Azzam” szervezet, amelyet az „El Kaida” libanoni „fiókszervezetének” tartanak, vállalta a felelősséget.
A közelebbről meg nem nevezett izraeli helység lakosai, amelynek a határában értek földet a rakéták, hallották a robbanást és látták a füstöt is, de a légvédelem szirénázása elmaradt, amiért is kérdéssel fordultak az Északi Parancsnoksághoz.
A parancsnokság szóvivője azzal indokolta a figyelmeztető szirénázás elmaradását, hogy az utóbbi két évben csend volt az északi határon, ezért a túloldalról jövő támadás valószínűségét minimálisnak ítélték, így a rendszert nem működtették.
A Cáhál, az izraeli hadsereg tüzérsége röviddel a rakéták észlelése után tüzet nyitott a kilövés színhelye felé.
• Ámosz Jádlin tábornok, az izraeli katonai hírszerzés, az ÁMÁN tavaly leköszönt főnöke szerint Iránnak ma 4 vagy 5 atombombához elegendő nukleáris hasadóanyag áll a rendelkezésére.
Ha katonai konfliktus bontakozna ki Izrael és Irán között, úgymond „lennének nemzetközi tényezők, amelyek azt megfékeznék” – fejtette ki a veterán hírszerzési szakértő. ◙
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése